شخصی سازی    
  1. سه‌شنبه, 3 مهر 1397
  2. ورود
    /  4
رو عنوان : عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس‌:
عنوان : روند افزایشی مصرف آب و برق یك تهدید جدی برای كشور است
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ 
ساعت : ۱۴:۲۵:۳۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در دیدار اعضای شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان قم با اشاره به اقلیم خشک و نیمه‌خشک این استان گفت :با وجود مشکلات و شرایط آب و هوایی، با حسن خلق و تلاش مدیران مجموعه‌های وزارت نیرو در استان، کمترین شکوه و شکایت را داریم که جای تقدیر و تشکر دارد .

وی در ادامه تصریح کرد: وضعیت مصرف آب و برق کشور متاثر از شرایط آب و هوا است و هر چقدر دمای هوا افزایش یابد مصرف آب و برق نیز افزایش می باید و این یک تهدید جدی برای کشور است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم نیز در این دیدار به اقدامات انجام شده در بخش انتقال و فوق توزیع در استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته در بخش خطوط انتقال و فوق توزیع اقدامات خوبی از سوی شرکت برق منطقه ای تهران صورت گرفت و پست های 230 کیلو ولت جمکران ،پست سیار شکوهیه وارد مدار شد و  امیدواریم تاقبل از شروع پیک  بار تابستان ،پست سیار پردیسان نیز به بهره برداری برسد.

وی به افزایش ظرفیت پست های فوق توزیع اشاره کرد و افزود:سال گذشته 135 مگاولت آمپر به ظرفیت پست های 63 کیلوولت استان قم افزایش یافت.

مهندس آهنین پنجه به وضعیت فول باری خطوط 63 و 230 کیلوولت اشاره کرد و گفت در مواقع اتصالی خط امکان انجام مانور به سختی انجام می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: علی رغم مشکلات نقدینگی در بخش توزیع 500 میلیارد ریال  صرف بهینه سازی شبکه شد و بالغ بر 15 هزار مشترک جدید را جذب کردیم.

مهندس مهدی آهین پنجه در ادامه خاطرنشان کرد:پیک بار تابستان سال گذشته 750 مگاوات از کاهش سهمیه پیک مصرف برق در سال جاری در استان را از 750 مگاوات ثبت شده در سال 96،به 730 مگاوات عنوان کرد و اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز خاموشی همه با هم باید مصرف را مدیریت کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: با تمام توان برای عبور از پیک بار تابستان در تلاش هستیم و در این راستا برای مدیریت مصرف در همه بخش ها مشوق هایی در نظر گرفته شده است.

 


تعداد بازدید : 88

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0