شخصی سازی    
  1. سه‌شنبه, 24 مهر 1397
  2. ورود
عنوان : 11 برنامه دولت برای مدیریت مصرف برق
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ 
ساعت : ۱۲:۴۱:۰

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

وزیر نیرو 11 برنامه دولت برای مدیریت مصرف برق و کاهش 3 هزار مگاواتی آن برای گذر از تابستان 98 را تشریح کرد که از آن جمله می توان به تغییر ساعت کار دستگاه های دولتی و تغییر تعرفه پر مصرف ها اشاره کرد.

رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه اخیر هیات دولت ، عملکرد تولید و مصرف برق در تابستان 97 و همچنین برنامه تولید و مصرف برق در تابستان 98 تشریح شد.

وی ادامه داد: برای این بخش حدود 11 برنامه را طراحی کرده ایم که این برنامه ها شامل تغییر ساعت کار در اوج بار، تغییر 15 میلیون رشته لامپ در سازمان های دولتی و جایگزینی با لامپ های کم مصرف، مدیریت روشنایی معابر، اصلاح سیستم کولرهای آبی و فعال شدن مولدهای خود تامین می شوند.

وزیر نیرو یکی دیگر از این برنامه ها را اصلاح تعرفه پرمصرف ذکر کرد و گفت: با اصلاح این تعرفه ها قصد داریم پر مصرف ها را به رعایت الگوی مصرف تشویق کنیم.

 اردکانیان با تاکید بر اینکه برای هر اقدام، میزان صرفه جویی مشخص شده است، گفت: به عنوان نمونه پیش بینی می شود اصلاح تعرفه ها، مصرف برق را یک هزار و 500 مگاوات کاهش دهد و با تغییر ساعت کار نیز 700 مگاوات از مصرف برق کم می شود.

وی تصریح کرد: اجرایی شدن این برنامه ها الزاماتی دارد که در قانون بودجه ، مصوبات هیات وزیران و همچنین مصوبات شورای اقتصاد خود را نشان می دهد.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد که با اجرای این برنامه ها و همراهی مردم تابستان 98 را بتوانیم بخوبی پشت سر بگذاریم.

تعداد بازدید : 62

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

DOURAN Portal V4.6.1.0

V4.6.1.0